Студентська поїздка до Рівного
Автор: Яна Опарій
Час на прочитання: 4 хвилин
У категорії: Stories з України
Щоб бюджетно подорожувати, достатньо навчитися користуватися інтернетом. Ми з сестрою навчилися, знайшли проект “Твоя країна” й поїхали в Рівне. Чи залишилися задоволеними? Ну так собі…
Людяне місто з низькими цінами й смачною кухнею. Таким ви побачите Рівне, коли приїдите до нього хоча б на кілька днів.
Мені довелося побувати у Рівному чотири рази.
Перші два – виступаючи жіночою командою КВН, ще один – під час подорожі з подругою до тунелю кохання, що входив в екскурсію, а це 24 кілометри від Рівного, а ще якось брали з сестрою участь в проекті “Твоя країна” й жили в Рівному три дні.
Шо за тема і по чьом?
Проект “Твоя країна” з’явився в 2013 році за ідеї “Фундації регіональних ініціатив”.
Група ініціативних людей приймає подорожувальників у своєму місті, гарантує безкоштовний нічліг і культурно-пізнавальну програму відпочинку.
Треба завчасно зареєструватися, купити квитки (за власний кошт) й бути готовим до різним умов комфорту.
Харчуєшся під час подорожі теж за свій кошт.
Програма, дійсно, культурна й розважальна?
Так, нам з сестрою пощастило з організаторами нашого перебування в Рівному. Перший день ми ходили містом, гід розказував про найцікавіше в Рівному.
Наприклад, алея ковальських скульптур. Вважається, найпопулярнішим місцем у Рівному.

Алея ковальських споруд у Рівному. Фото автора
Свято-Успенська церква. Найстаріша будівля в Рівному, що існує з 1756 року.

Свято-Успенська церква. Фото автора
Рівненський академічний український музично-драматичний театр. Нам навіть зробили екскурсію за лаштунки. На горищі театру є величезне майстерня, де робляться всі реквізити для вистав.

Майстерня Рівненського академічного театру. Фото автора
Музей бурштину. От чим багата Рівненщина – цінними органічними сполуками. Серед експонатів – шматки бурштину віком до 40 мільйонів років. Ціни на прекраси з янтарю відповідні. Найдешевша підвісочка на шнурку від 200 гривень.

Музей бурштину. Фото автора
Пам’ятник Марії Рівненській. Це вона посприяла, щоб село перебудували в місто Рівне.

Пам’ятник Марії Рівненській. Фото автора
Тунель кохання, про який не можна забути. Усі туди їдуть і їдуть, але поїздка тільки до тунелю, як на мене, того не варта, якщо ви прямуєте до нього більше, ніж дві години. Краще – запланувати ще щось подивитися, Рівне, скажімо. Тунель гарно виглядає восени й улітку, коли є листя на деревах, ранньою весною й узимку – там пусто.
Історію появи не буду переповідати, можна тут прочитати.
А ще в Рівному є славнозвісна пивоварня. От там народу завжди тусується.
Читайте також “Ставка Гітлера, Пирогов і фонтан”
Увечері за програмою були виступи місцевих музичних гуртів і виконавців, затишне спілкування за чаєм.
Ночували всі приїжджі разом з організаторами, а це тридцять людей, у невеликому будинку за містом. Місця вистачило б всім, якщо розміститися в спальниках на підлозі один в один. Та спати ніхто не думав.
Деталі подальшого трешу я описувати не буду, але тільки скажу, що на ранок половині учасників було соромно. Як це зазвичай буває в студентській тусівці.
На другий день організатори запланували музеї. Авжеж, ми не пам’ятаємо, про що розказували гіди тих музеїв, бо всі шукали місця, де б присісти й покімарити. Ледь витримали той день. Навчені до такого ритму проведення організатори, не ходили, а бігали.
На третій день – усі роз’їжджалися.
Погодьтесь, насичено. Враховуючи те, що дві ночі теж супроводжувалися іграми, танцями і так далі. Єдине, що було зайвим, ходіння по головах тих, хто вже спав у спальниках на підлозі.
Ризики участі в такому проекті
Ти змушений проводити час у компанії людей, які тобі можуть не підходити по темпераменту (бісити).
Нічліг хоч і гарантований, але ніколи не вточнюється, який саме.
Так само завчасно ви ніколи не знаєте програми, організатори в умовах проекту залишають право не розголошувати, чим будуть займатися учасники.
Багато тусити, але так і не побачити в новому місті того, що хотіли (але це не стосується Рівного, тут за два дні побачите все).
Що за будь-яких умов врятує поїзду під час проекту “Твоя країна”?
Перевірена людина, з якою їдеш в обране місто, або ж домовляєшся про зустріч там. У моєму випадку – це була рідна сестра.
Саме вона, і не тільки в Рівному, – мій рятівник, дозувальниця настрою, метаморфоза, адвокат моїх необдуманих вчинків, і ще багато чого про неї ви дізнаєтеся згодом, бо незабаром вирушаємо до Будапешту.
Цю подорож я згадала, бо Ксюні виповнюється 23 роки. З Днем народження, люба! Скоро буду в тебе. Уже на чемоданах.