Мармарис у коронавірус (червень 2021)

Автор: Яна Опарій

Час на прочитання: 4 хвилин

У категорії: Інші історії


Безпечно, спокійно й прохолодно. Так би я описала відпустку в Мармарисі в добу обмеженого подорожування. Мармарис – суттєво відрізнається від Аланії й Анталії, які відкрила для себе три роки тому. Гуляючи деякими вулицями, навіть забувається, що це Туреччина. 

Мармарис – по відчуттю щось середнє між містом і районом, де не дуже нав’язливі продавці лавок і більш європейський підхід до туризму. У Мармарисі майже весь обслуговуючий персонал говорить англійською, і дуже мало російською. Тому прокачка іноземної мови – гарантована.

Посилена система безпеки 

На кожному кроці, починаючи з аеропорту Даламан, висять антисептичні засоби гігієни. Вас просять скрізь вдягати маску. Єдині місця, де вдасться дихати вільно, це пляж, море й готель. Пересуватися містом, навіть по дорозі від готелю до пляжу, ви обов’язково маєте в масці, бо інакше доведеться заплатити штраф у 150 доларів. Поліція на вулицях пильнує. Розраховуватися безконтакто картою можна майже скрізь. У Мармарисі давно запаслися терміналами, навіть у маленьких магазинчиках і кафе.

Заклади відпочинку

Омолоджуючі ванни під час екскурсії в Дальян

Ресторани й кафе в Туреччині зараз відкриті. Вибір місць, де посидіти й насолодитися горами, морем, широкий. Торгові центри також працюють, але на вході в туристів перевіряють документи. Усе зачиняється в неділю, – комендантський час, тому покупку подарунків краще запланувати з понеділка по суботу.
Не всі, але більшу частину екскурсійних турів влітку 2021 року теж організовують, але не більше ніж на 10-15 людей в групі.
Нічні клуби – поки що закриті, але в готелях, як правило, стараються розважати музикою й програмою до останнього гостя біля бару.
Також можна орендувати мотобайки, велосипеди, автівки. Різні водні атракціони потроху теж відкриваютья: парасейлінг, банани, таблетки, флайбордінг, прогулянки на катері. Оскільки Мармарис знаходиться в бухті, хвиль майже немає, тому всі активності безпечні. Це з переваг, а з недоліків – вода в Егейському морі майже не прогрівається весь сезон і тримається максимально до +20, тому “моржам” рекомендується прилітати в серпні або у вересні.

Море й пляжі

ВІЛЬНІІІІ! Усі пляжі – твої! Обирай будь-який, який гріє душу. Десь – безкоштовні, а десь – достатньо придбати лише каву або інший дрінк, щоб погрітися під сонцем на лежаку із шезлонгом.
Так само і з морем – вільнееее! Ніхто не штовхає тебе ногою в спину! Діти не кричать увесь день на вухо. І на березі не чути російської попси в музичних колонках, як це було в Аланії.
Мармарис оточений горами й красивою природою. У місті панує тиха турецька атмосфера з невеликою туристичною хвилею, через що ціни не завищені й вдається максимально вигідно придбати будь-що.

Дайвінг

Дайвінг в Мармарисі

Дайвінг я спробувала вперше, а Мармарис, як мені здалося, для цього непогано підходить. Оскільки порівнювати ні з чим, можу лише сказати, що мені сподобалося!
Занурювалася під воду на глибину до 5 метрів разом з інструктором з Happy Divers . Можливо, у Червоному морі вражень було б більше, але для загального розуміння процесу й перевірки себе в обмежених умовах, цілком достатньо й Егейського моря. Є риби, є рифи, кам’яні печери і все, що викликає позитивні емоції. Єдине, страшенно замерзає тіло, навіть в гідрокостюмі. Протягом денної прогулянки на катері ми занурювалися двічі по двадцять хвилин. На глибині закладає вуха, але з цим можна впоратися.

Переліт додому, тести на COVID-19

По прильоту вас ніхто не змушує робити тест на наявність коронавірусу в аеропорту Борисполя, але просять завантажити застосунок “Дій вдома”, який слідкує за вашою самоізоляцією протягом 14 днів. Якщо додаток в аеропорту не завантажується, ви пишете на місці заяву, де вказуєте адресу для проходження самоізоляції. Зробити тест в аеропорту Борисполя можна в двох пунктах: на третьому поверсі за 1600 грн, на другому поверсі – за 650 грн. Отака невеличка різниця 🙂
Ми обрали варіант самоізоляції й вдома зробили експрес-тести на COVID-19 для безпеки своїх близьких. За експрес-тест заплатила 300 грн. в аптеці.
Засмагла й відпочивша повертаюся в робочі будні. Вдячна Мармарису за знайомство з кількома цікавими людьми, які колись, можливо, стануть героями моєї книги…