І хочеться, і болить: МОТИВАЦІЯ бігати взимку
Автор: Яна Опарій
Час на прочитання: 6 хвилин
У категорії: Stories з України
Зимовий одяг для бігу купила, кросівки мала, бігати є де. Справа за дрібницею – виповзти вранці на пробіжку, коли на дворі мінус 5. Нічого не зламати під час бігу, не захворіти, і не здутися до весни. Сама від себе приймаю челендж.
Так сталося, що найбільше в житті боюсь змій, просрочених продуктів і зимових пробіжок. З першими двома страхами боротися пробувала. Безуспішно. А от з останнім – впевнено вирішила розквитатися цієї зими.
І тут на рингу з’являється причина всіх моїх (та, думаю, і ваших) бід – пані МОТИВАЦІЯ!
ХТО-ХТО? КОНЬ В КРОСІВКАХ
«Бути здоровою й не потовстішати до весни» – такої мотивації минулого разу вистачило точнісінько на 4 зимові пробіжки. Основний кілометраж добігала в спортзалі, який вкрай не люблю. Тож, цієї зими старанніше поставилася до пошуку МОТИВАЦІЇ бігати на вулиці взимку!
НАВІЩО??? Навіщо бігати на вулиці взимку? – запитає хтось. Але не ти, бо читаєш мій блог, бо, швидше за все, не ставиш дурних запитань.
Отож-бо, як Master з багаторічним (вдалим і невдалим) досвідом у знаходженні мотивації, заявляю: варіантів змотивувати себе бігати взимку небагато!
- Перший. Зареєструватися на зимовий забіг (хоч би на 5-10 км). Так чи сяк, щоб не шокувати свій організм на старті, вам доведеться готуватися до забігу на вулиці. Відтак, тіло щодня звикатиме до температури повітря.
- Другий. Конкурс або благодійна акція, або челендж. Хороший приз завжди мотивує, а суперницький дух піднімає з ліжка, навіть коли здається що поза ним життя не існує. Як правило, під час таких акцій пробіжки реєструються й їх бачить не лише мама, кіт і собака, а це додаткова мотивація.
- Третій. Спір на квартиру або машину. Виграш має бути суттєвим. Якийсь там ящик пива – уже нікого не мотивує!
Це всі причини, які можна придумати, щоб бігати в холод і мороз. А так, повірте, НІЩО, абсолютно ніщо не змотивує вас бігати кожного дня взимку, коли боязко навіть носа висунути в кватирку. Ну хіба ще – недалекий шлюб з Томом Гарді або Кірою Найтлі.
БОБІК ЗДОХНЕ?

Бігун за білкою. Ранкові пригоди. Фото автора
Уже десять днів ранкових пробіжок за мною. Десять днів, як беру участь в акції «біжу для дітей». Побачила рекламу в Інстаграмі, і вирішила, що ось моя мотивації цієї зими.
У чому суть? Гроші з реєстрації йдуть безпритульним дітям на кросівки. А ти, як учасник, маєш бігати 42 дні щодня мінімум 1 кілометр, реєструвати пробіжку на будь-якому трекері й надсилати скріни організаторам через телеграм-бот. На фініші між учасниками розігрують подарунки від спонсорів. Як на мене, схема дієва! Крім того, це чудовий спосіб знайти однодумців і не лише.
500 бігунів спілкуються в одному чаті, обговорюють різні спортивні теми й це настільки фаново, що аж сором зійти з дистанції.
З кожним ранком пробіжки мені даються важче. Так, я жаліюсь, бо більше нема кому. Встаю о 6.30, інколи о 7. На вихідних можу й о 8 ранку. Бігаю від 30 хвилин до години. І цього достатньо, щоб кайфонути й відчути себе героєм, чи геройкою, чи як там нині модно казати?
ЧИ НЕ ЗДОХНЕ?
Подивіться лише на фото. Задля таких краєвидів, варто вставати на пробіжки.

Біговий ранок у неділю. Фото автора
Дякую всім, хто ставив питання про зимовий біг в моєму Інстаграмі. Відповідаю.
«Як взагалі вилізти з ліжка в страшенний холод?»
Коли опалення в помешканні немає – простіше. У кімнаті не настільки тепло, щоб не хотіти з неї виходити. Тішиш себе надією, що зігрієшся на вулиці ?
Тяжко перший час, а потім втягуєшся й стає легше, – скаже вам якийсь «умнік». НЕ ВІРТЕ! Ніфіга! Важко завжди! Особливо важко вставати з ліжка, коли з кожним днем збільшується кілометраж, коли холоднішає на вулиці, коли ліг опівночі, коли зовсім немає настрою на якусь біганину. Є кілька думок, які рятують, коли відкриваю очі.
«Настрій з’явиться після пробіжки обов’язково! Ще ж такого не було, щоб не з’явився».
Cкільки б вона не тривала, 1 або 10 кілометрів. Завжди після пробіжки буде настрій переможця! Мені його вистачає на ввесь день, а наступного ранку – знову підзаряджаюся.
«Мене чекає смачнющий сніданок. Він смакуватиму краще після пробіжки».
«Одяг біля себе, взуття під боком. Не піддавайся оманливості темного ранку. Хто він, а хто ти?»
«Натягни штани, далі буде простіше».

Моя нога під час розминки. Фото автора
«Не набридає бігати в одному місці?»
Мені в цьому плані щастить, часто переїжджаю ? Одна причина, за якої люблю переїжджати, це можливість в кросівках дослідити нову територію.
«Люди крутять біля скроні пальцем, коли повз пробігаєш?»
Та ну. Їм холодно витягати руки з кишень. Раз чула, як син питав маму «Куди біжить дівчина?» Відповіді не почула.
До речі, хто соромиться бігати на вулиці, а такі є навіть серед знайомих, зима – ідеальний час для вас, бо в шапці й балаклаві знайомі вас не впізнають.
«Що вдягати, щоб не змерзнути?»

Бігуни. Фото автора
Важливо й не перегрітися. Не вдягайте кожух і шапку вушанку.
Поки що мені комфортно в отакому наборі: 2 флісові кофти, желетка, штани утеплені, труси зимові, перчатки, балаклава, пов’язка, зверху капюшон, носки вологовідштовхуючі, кросівки незимові.
Для максимум 3-5 градусів морозу цього достатньо. Далі – треба дивитися по відчуттю. Як на мене, найголовніше, щоб у шию не дуло, тому обираю не шапку, а пов’язку й капюшон. І, звичайно, важливо утеплити тазостегнову зону, бо, як каже бабуся, «вам ще дітей рожати».
Щоб не скользити, купуєте зимове взуття, або ж гумові спеціальні начіпки, як на малюнку.

Для кросівок на льоду. Фото з інтернету
Скажу чесно, взимку, коли півмаршруту – асфальт, а пів – лід, ця штука недієва. Принаймні, мені з нею незручно: доводиться знімати, коли біжу по асфальту, і натягувати, коли по слизькій поверхні. Краще бігати по прочищеній від снігу й льоду дорозі без додаткових наліпок.
«А якщо захворів?»
Мене заплюють лікарі, та хвороба – не привід не бігати. Знову ж таки, залежно від важкості захворювання. Якщо просто тече з носа, і температура тіла не підвищена, не варто лишати тренування. Зачасти, біг лікує й зміцнює дух.
Дихайте спокійно. Не хапайте холодне повітря ротом. Дихайте не лише носом, але язик піднімайте до піднебіння, щоб зігрівалось повітря в роті.
«Дуже хочу бігати взимку. Як подолати страх падіння?»
Подумайте про те, як стрьомно було Раймону Лейнінже й П’єру-Алену, які вперше пройшли північну стіну Пті-Дрю в Альпах або італійському альпіністу Вальтеру Бонатті, а вам страшно на півгодини біля дому побігати. Не біжіть, як лань, почніть зі швидкої ходьби. Страх мине.
Зими не так багато, як здається. Екстриму в нашому житті – теж. Тож користуйтеся нагодою бути щасливим щодня, а не лише, коли пече сонце й квітнуть тюльпани.
-
Run Androshchuk