9 екстремальних речей, аби кайфонути влітку

Автор: Яна Опарій

Час на прочитання: 4 хвилин

У категорії: Stories з України


Крім подорожей, які найбільш популярні влітку, тепла пора відкриває лавку релевантних активностей. Хтось тільки й чекає, аби стрибнути з парашутом чи покататися в горах на велосипеді. Кажу одразу, мій рейтинг підійде не всім. Якщо не вистачає впевненості, деякі речі краще не пробувати. Та раптом наважитеся – не забувайте оформити страхування.

Як урізноманітнити літо, коли засиділися вдома, а наступна подорож планується не скоро? На рятунок приходять чудо-речі, які я випробовую друге літо.

Ці активності дають можливість відчути, що ще живий, коли про це раптом забуваєш, народжують нові ідеї, розвантажують мізки, покращують настрій. Рейтинг складений від найбільш до найменш екстримального захоплення за власними відчуттями. Від “ААААА, хочу ще!” до “Непогано, але більш не хочу”.

Виглядає він так:

1. Пробіг на мотобайку
2. Картинг
3. Стрибок з парашутом в тандемі
4. Горний Квадроцикл
5. Флайбординг
6. Вейкбординг
7. Скелелазіння
8. Прогулянка на каяках
9. Прогулянка по темним дворам


Подорож Польщею. Фото автора

МОТОБАЙКИ на першому місці.
Саме вони рятують від сірості, втоми в літні вечори й ночі. Лише цього літа я зрозуміла, що найбільший викид адреналіну у мене відбувається від швидкості, а не висоти.

У 14 років вперше спробувала водити мотоцикл. Мій дядько Вячесав навчив.
Невдалих спроб, коли думала скажу “гудбай, май лайф”, кілька було, але в цілому від мотоциклів я кайфувала. Їзда на мотоциклі, як за кермом, так і на пасажирському місці, змушує відключитися від реальності, щоб часами вкрай необхідно.
Замовити прогулянку на байку сьогодні можна в багатьох клубах. Головне, добре екіпіруватися. Особливо, стосується дівчат, які зачасту соромляться натягувати шолом, рукавиці й куртку.

Пізніше навчилася водити автівку й зрозуміла, що пересісти з байку на авто – це як переїхати з власної на знімальну квартиру.

КАРТИНГ – як байк, тільки на 4 колесах. У Києві є кілька майданчиків для картингу. Краще йти з друзями, цікавіше ганяти.СТРИБОК З ПАРАШУТОМ В ТАНДЕМІ. Мабуть, якби стрибала сама, без інструктора, політ видався б більш екстремальним.
Чи то через настрій пофігістичний, чи то мені вже важко себе чимось здивувати, але підіймаючись в “Антонов-28” на висоту 4000 метрів, ні про що не думала й страху не відчувала. Трохи збадьорилася, коли вже стояла на краю борту літака. Закинула голову на плече інструкторові, прогнулася в спині, зігнула ноги в колінах – і фух! Полетіли.

Якщо зробити все, як сказав, інструктор, то кайфонути вдається вже з перших секунд. Ти не кричиш – і повітря не роздирає тобі щоки, ти вдягнула кофтину під костюм – не холодно летіти, ти правильно зігнула ноги – тобі нестрашно й тілу комфортно в повітрі, ти в окулярах – а отже скоро побачиш землю крізь хмари.

Лише першу хвилину, коли парашут ще не розкрився, можна вважати польотом. Потім летить парашут, а ти лише як серделька під ним тіліпаєшся.

Коли розкривається парашут, тебе добряче тіліпає в повітрі. На відео це помітно.
Залишок часу – релаксуєш, рахуєш озера, земні ділянки й дивишся, у кого скільки машин у дворі.

Приземлення буде безпечним, якщо вчасно підібрати ноги догори.

КВАДРОЦИКЛИ В ГОРАХ. Особливо екстремально – в горах після зливи, коли купа багнюки й стоїть туман. Вражень вистачить на місяць. На такі атракціони з одягом можна не заморочуватися й вдягати, що не шкода.

ФЛАЙБОРДІНГ. Цю штуку ледь підсилила, якщо можна вважати 3 хвилин над водою польотом. Тут важливо добре плавати, не боятися води й бути готовим напитися її сповна.

ВЕЙКБОРДІНГ – не для слабаків. Після сотні невдалих спроб, бажання ставати ще раз відпало надовго.

СКЕЛЕЛАЗІННЯ – чудова штука для відпочину на природі. Пробувала лазити на Букському каньйоні. У повній мірі відчуваєш відповідальність за своє життя.

ПРОГУЛЯНКА НА КАЯКАХ – майже на останньому місці в моєму рейтингу, бо екстриму не відчуваєш, та нічого по суті не відчуваєш. Може, тому що свого часу на байдарках находилася. Вистачає години й хочеться до берега. Інша справа, кажуть, на sup-борді. Це наступне, що я спробую.

Останнє місце в моєму рейтингу літніх забав займає ПРОГУЛЯНКА ПО ТЕМНИМ ВУЛИЦЯМ. Екшену в міру. Якщо ще й музику в навушниках ввалити на всю й іти погриженими дорогами, оббиваючи ноги на ямах, взагалі може претендувати на першу позицію в моєму рейтингу. Особливою стає прогулянка, коли вулиці без жодного ліхтаря, і коли якісь тіні по дорозі бігають. Для цієї активності обов’язково не поскупіться на страхування.

Цікаво, які позиції після перших спроб у цьому рейтингу займуть дайвінг і політ на параплані.

Непрофуканого продовження літа!