5 причин відвідати Індію й 5 причин туди ані ногою

Автор: Яна Опарій

Час на прочитання: 5 хвилин

У категорії: Інші історії


Минуло три місяці, як я повернулася з Індії. Увесь цей час не могла визначитися, який бік прийняти – тих, хто від Індії в захваті, чи тих, кому вона “не зайшла”. Подорожувала я лише по штатах Карнатака й Гоа, а це далеко не вся Індія. Тому нехай цей блог не вплине на ваші майбутні плани, але допоможе зібратися під час подорожі. 

Хемінгуей казав: “Подорожуйте з тими, кого любите”. Може, це й було вагомою причиною мого несприйняття Індії – подорож наодинці?

Подорож до Індії я планувала за рік, тому до багатьох речей була готова й про всі тонкощі поінформована. Та цього виявилось недостатньо.

5 причин “ЗА”

Храм Вірупакші в Хампі. Фото автора

Провести ніч на даху в царстві мавп

Авжеж, ви могли ночувати на даху, якщо читаєте мій блог, але спати на даху з мавпами й прокинутись від сходу сонця в горах, випадає лише подорожувальникам селища Хампі штату Карнатака. Це залишки стародавнього царства мавп, де правив цар Хануман. Його точно вже немає в живих, але нащадків – повно. Мавпи скрізь – на деревах, на березі річки, в скелях, на будинках, у храмах, в транспорті. Хампі внесене до списку світової спадщини ЮНЕСКО.

Ночуючи на даху будь-якого хостелу, під ранок очікуйте гостей. Вони теж приходять дивитися схід сонця на Храм Вірупакші, що є візитною карткою міста.

Автобус Панаджи-Хампі

 

Дізнатися, що існують автобуси-плацкарти

Оскільки переїзди по Індії тривалі й знесилюючі, автобуси розраховані для поспати/полежати/охолодитись. Квитки краще купувати завчасно й онлайн, є можливість обрати автобус з кондиціонером або без, і місце для одного чи двох. Автобуси схожі на плацкарти з лежачими місцями й шторками й не завжди йдуть по графіку, тому краще прийти на станцію раніше. Можна звернутися до туристичних агенцій, вони допомагають придбати квиток, але на 20 % дорожче.

Легко вчити англійську

Кому складно вивчити українську, англійську чи будь-яку другу мови, вам до Індії. Тут діти зі школи вчать 5 офіційних мов, враховуючи англійську. В Індії активно розвиваються 4 мовні групи, більше 100 різних мов, тому жителі сусідніх штатів рідко розуміють одне одного, якщо не знають англійської.

Англійську знає більшість населення країни, тому практикувати можна не вагаючись.

Мавпи в Хампі. Фото автора

 

Індійський нетворкінг

Якби знімали “Рукавичку”, то в Індії. Людей багато і в містах, і в селах. Буває товпами залишаються на зупинці, як в Києві на Троєщині, коли транспорт забитий їде з відчиненими дверими. Познайомитися з людьми з різних континентів, країн, міст, сел і племен – easy, особливо, в штаті Гоа. Це найбільш туристичний штат, найбільш активний, тусовочний й розважально насичений. Тут проходять музичні фестивалі (техно, електро, джаз і не тільки), тренування йогою, ретрити, курси вокалу, плетіння, масажі.

Дотик до найстарішої культури Південної й Південно-східної Азії

Усе: одяг, мова, природа, повітря, кухня, діти, дорослі, будинки просякнуті індійськими мотивами. Перед поїздкою, треба усвідомити, що індуси різняться в сприйнятті інформації, у ставленні до життя, до грошей, до екології, до релігії.

І європейці для них інші. Будуть сотні, а ні, тисячі разів просити зробити з ними селфі. Робитимуть це й без вашого дозволу, поки ви відволічетесь почухати лоба. Торговці тисячі разів питатимуть “Звідки ви” англійською, не те, щоб з цікавості, просто вони чомусь думають, що це питання полегшує продаж туристам.

Щоб ваша перша поїздка, як моя, не закінчилася раніше, ви маєте знати про 5 причин, чому Індія може не сподобатися й навіть налякати.

5 причин “ПРОТИ”

Десь в Індії. Фото автора

Індія некурортна 

Обираючи пляжний відпочинок, я б зупинилася на Шрі-Ланці, Тайланді або європейській країні, але ніяк не на штаті Гоа в Індії. Авжеж, тут багато пляжів і вони прекрасні для стрічки інстаграму, або навіть тихого відпочинку й усамітнення, та плавати якось стрьомно. Аравійське море, яке омиває Індію, насправді холодне, бурхливе й небезпечне. Легко можна потрапити в канал, який виносить в океан. Крім індусів, які заходять по коліна, бо не вміють плавати, туристи теж плюхкаються біля берега, бо вагаються далеко запливати.

Пил заполонив повітря

Удень і ввечері дихати важко, особливо відчуваєш, коли щойно приїхав. Світлий одяг одразу стає темним, волосся брудним, а ніс забивається не встигаєш витирати вологими серветками. У гірських містах рятунком є найвищі точки, де свіже повітря трапляється.

Діагноз “турист”

Важко бути білим, бо ніби-то “білі” мають гроші. Накручування цін індусами спершу здається звичним для туристичної країни, але на третій день набридає торгуватися, коли знаєш реальні ціни.

Корови і смітники

Країна не для педантів. Сміттєві баки лише біля кафе, а сміттєзвалище – на кожному кроці. Ніколи не забуду автовокзал в Панаджи (якби не сказали, ніколи б не зрозуміла, що це) завалений пакетами, пляшками, картоном, автобуси заїжджають у те сміття, як на нормальну платформу, водії допивають каву й тут же під ноги кидають стаканчики, бабусі викидують непотріб з автобусу у вікно. І НІХТО НІКОЛИ за це не присоромить.

Місцями занадто дико

Дату вильоту я змінила, коли побачила в своїй хижині величезного щура, який нахабно жував копчену рибу й не збирався йти. Я не боягузка, але це був другий тиждень подорожі й починало психологічно напружувати нависання, приставання, безтактовність, а тут ще й щур.

Незнайомі рептилії, комарі, таракани можуть вас легко напружувати.

 

Найближчим часом до Індії не збираюся, але не виключаю, що колись повернуся, уже більш підготовлена. Перед тим, як їхати до країни пригод, раджу розуміти вашу ціль. Відпочити? Пізнати себе й інших? Дізнатися історію? Попити масали? Розуміючи, навіщо вам Індія на старті, можна ще більше зрозуміти себе на фініші.